درباره ما
 • در دی ماه سال 1393 شرکت فتوفیلم که فعالیت آن در زمینه ارائه خدمات میکس و مونتاژ و طراحی و چاپ عکس به فیلمبرداران و عکاسان مجالس بود با خرید یک دستگاه برش لیزر با هدف ساخت قاب عکسهای دکوراتیو ناخودآگاه وارد صنعت محصولات دکوری شد و پس از چند ماه توانست با تولید شاسی و قابهای دکوراتیو و همچنین شاسی های خمیده توجه بسیاری از عکاسان و آتلیه های عکاسی را به محصولات تولیدی خود جلب کند.تولید قاب عکسهای دکوراتیو و همچنین شاسی های عکس تا فروردین سال 1394 همچنان با یک دستگاه برش لیزر ادامه داشت و طی این مدت سایتی به نام پیکومارکت نیز برای عرضه و فروش اینترنتی قاب عکس و شاسی عکس نیز راه اندازی شد .   شرکت فتوفیلم که طی این سالها سعی میکرد فقط متمرکز بر روی ارائه خدمات و تولید محصولات مورد نیاز صنف عکاسان و فیلمبرداران باشد بصورت اتفاقی با دیدن یک نمونه از جعبه های چوبی جای دستمال کاغذی طرح کلبه که قابلیت اجرا با دستگاه برش لیزری را دارا بود این محصول موجود در بازار را با تغییرات زیاد و تغییر نوع چوب  با کیفیت بالا "باز طراحی" و سپس اجرا کردو برای تست چند نمونه از این کلبه جای دستمال کاغذی را به بازار محلی و منطقه ای خود عرضه کرد که با استقبال غافلگیر کننده مواجه شد !


  و این نقطه آغاز و شروعی شد برای برند محصولات دکوری پیکو . استقبال از محصول جعبه جای دستمال کاغذی کلبه چوبی پیکو با افزایش چشمگیری روبرو شد تا آنجایی که فروشگاه ها از شهرهای اطراف مقابل کارگاه پیکو ( که آن زمان در گاراژ و پارکینگ مستقر بود ) برای دریافت تولیدات کلبه چوبی صف میکشیدند . کارگاه پیکو که فقط مجهز به یک دستگاه برش لیزر بود تصمیم به خرید دومین دستگاه برش لیزر گرفت و اردیبهشت ماه دومین دستگاه برش لیزر نیز خریداری شد . استقبال منطقه ای از کلبه چوبی در بهار 1394 تا آنجایی بالا رفت که بخش تولیدی قاب عکس و شاسی با وجود درآمدزا بودن این بخش تعطیل شد و کارگاه پیکو با ایجاد فعالیت در شیفت شب بصورت شبانه روزی باز هم نتوانست پاسخگوی بازار تقاضای ایجاد شده برای کلبه های چوبی باشد .


  پیکو با توجه به افزایش روز افزون متقاضیان خرید محصولات تولیدی خود خط تولید و خرید تجهیزات پیشرفته را به همرور زمان افزایش داد تا جایی که کارخانه تولید این محصولات را یکسال پس از شروع فعالیت در بهار سال 1395 افتتاح کرد . و با تنوع محصولات دکوری چوبی و با استخدام ده ها نفر تولیدات خود را بصورت چشمگیری افزایش داد تا آنجایی که در نیمه اول سال 1395 بیش از سی انبار و مرکز پخش در سراسر ایران تحت نظارت مستقیم پیکو ایجاد شد و مسئولیت پخش محصولات پیکو را به مناطق مختلف ایران بعهده گرفتند .


  علاوه بر بازار داخل کشور توجه شرکتها و بازرگانان نسبت به محصولات پیکو که پتانسیل بالایی برای صادرات داشت نیز جلب شد طوری که بیش از نیمی از محصولات تولیدی پیکو به مرور به کشورهایی نظیر ترکیه . جمهوری آذربایجان . ارمنستان و عراق صادر شدپیکو به مرور و از تابستان 1395 فعالیت خود را در بازار دکوری ها گسترده تر کرد و کارگاه ها و کارخانه هایی نظیر "کارخانه تندیس و جسمه پیکو " . " کارخانه شمع سازی دکوری پیکو " . "چندین کارگاه بزرگ تولید اکسسوری های دست ساز نمدی " .  "کارخانه تولیدات و سازه های pvc " و همچنین " کارخانه تولید آباژور و روشنایی های دکوری " را پایه گذاری و بنا نهاد

  پیکو در پاییز سال 1395 تنوع محصولات خود را در زمینه محصولات دکوری تا حدی افزایش داد که ایجاد فروشگاه های زنجیره ای محصولات تولیدی خود با برند پیکو را در دستور کار خود قرار داد و این فروشگاها در سراسر ایران و حتی خارج از کشور هم اکنون در حال افتتاح هستند


  ....